Pierwsze siewki

Pierwsze nasiona pomidora, papryki, selera, selera naciowego, kalafiora, oberżyny oraz sałat wskoczyły do paletek 14 lutego, troszkę za wcześnie bo na większości opakowań jest zaznaczony siew od marca (lub nawet połowy marca) do inspektu. Do gruntu należy wysadzać w drugiej połowie maja, gdy minie niebezpieczeństwo przymrozków (znając życie u mnie nastąpi to wcześniej, ale liczę że wiosna nadejdzie w tym roku szybciej). W doniczki wysiewam poziomki, rodzynek brazylijski oraz dymkę. Całe paletki zraszane są 2x dziennie.
Jako pierwsze wykiełkowały pomidory i kalafior oraz kilka sałat, dokładnie tydzień po posadzeniu.
22 lutego do kolejnych paletek zostały wysiane dynia (te są zdecydowanie za wcześnie bo termin wysiewu dyni wypada na kwiecień), por, kapusta, brokuł oraz ponownie wsadziłam nasiona pomidorów, oberżyny, sałat i papryki.
25 lutego do kiełkujących dołączają kapusta, brokuł i seler naciowy.Nasiona, które posiadam są z różnych firm. W tym samym czasie wysiane zostały 4 odmiany pomidorów: Oxheart typu Bawole Serce (Smak&Zdrowie), Malinowy Kapturek (Torseed), Malinowy Kujawski gruntowy niski (Torseed) oraz Rumba Ożarowska (Ożarów Mazowiecki), najszybciej wzeszły siewki z firmy Torseed oraz Ożarów Mazowiecki, najsłabiej natomiast z Smak&Zdrowie, jedynie kilka z nich wykiełkowało. Słabo też wschodzą sałaty (myślę że będzie konieczne dosianie). Na seler, paprykę i oberżynę ciągle czekam.
Dymka ruszyła ze zdwojoną siłą (odm. Snowball).
Na resztę nasion czekam (nie)cierpliwie.
Jeszcze tylko 22 dni do kalendarzowej wiosny!!!

Pozdrawiam, Pani Wiosna

Komentarze

 1. Ale niecierpliwy pracuś z Ciebie. My jeszcze nie wysialiśmy pomidorów. Nie mamy ogrzewanego namiotu więc nasiona wysiewamy w marcu. Tak trudno przewidzieć pogodę. Pozdrawiam:):):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W marcu do namiotu, tak? Ja mam je w domu, więc może nie jest za wcześnie? U nas na razie to będzie test, nie mamy ogrodzenia, więc ciekawe kto skorzysta jeśli coś wykiełkuje? :)

   Usuń
 2. W zeszłym roku pospieszyłam się z nasionami i niestety dużo nie przetrwało dlatego w tym roku sieję wszystko na spokojnie. Tak, abym nie musiała się martwić, że coś jeszcze będzie trzeba przesadzić do większych donic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowiek uczy się na własnych błędach. Za rok też planuję wysiewać z rozsądkiem...

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty