Pierwszy post, specjalny, powitalny.

Witam serdecznie na moim pierwszym blogu, gdzie chciałabym podzielić się z Wami naszymi wzlotami i upadkami przy zakładaniu naszego pierwszego ogrodu. 4 miesiące temu nadszedł dla nas cudowny czas, czas przeprowadzki na wieś, marzenie się spełniło, jesteśmy na "swoim" i jak to na "swoim" bywa jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Ogród a raczej coś co ogrodu nawet nie przypomina (można by ten teren ciągle nazywać placem budowy, lub po-budowlanym, rozjeżdżonym przez koparki i inne ciężkie sprzęty) jest spory, teren ma ok 30 arów. W planach mamy założenie warzywnika, mini sadu, no i oczywiście obsadzenie go kwiatami, ale najpierw czeka nas grodzenie terenu, drenaż, wycinka drzew a raczej krzaków, które zarosły cały tył działki, odchwaszczanie i przede wszystkim sprzątanie terenu budowy.

Chciałabym aby ten blog był dla nas formą dziennika, do którego będziemy mogli wrócić i powspominać dawne czasy, ale również kalendarzem przypominającym co i kiedy należy zrobić patrząc na wcześniejsze posty, bo jak wiadomo człowiek uczy się na błędach.

Będzie nam bardzo miło jeśli postanowisz nas odwiedzić i z nami pozostać, może również jesteś ogrodnikiem amatorem i będziemy się razem uczyć i wspierać. A może jesteś już doświadczony w pracach ogrodowych, wówczas bardzo miło nam będzie gdy podzielisz się swoją wiedzą i wesprzesz nas dobrą radą.

Pozdrawiam, Pani Wiosna

Komentarze

 1. May you have many wonderful times in your new home and in the gardens you are going to plant!

  FlowerLady

  OdpowiedzUsuń
 2. Nasz ogród ma 19 arów i ziemię najgorszą z możliwych czyli 6klasa. Sam piasek. W poprzednim poście pokrótce opisałam historię jego powstania. Trochę już powstało dzięki ciężkiej pracy. Jeżeli zechcesz skorzystać z naszego doświadczenia, chętnie odpowiem. Kontakt jest na blogu. Nasz ogród tworzymy sami i staramy się, by koszty były nieduże. Będę Wam kibicowała. Pozdrawiam :):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje blogchwila za zainteresowanie, zaraz lecę do Ciebie na zwiad :)
   My tez chcemy jak najwiecej sami sami bo efekty pózniej cieszą x2
   Skad wiesz jaka klasę ma wasza ziemia? U nas glina.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty